Производител: PINO
Код на продуктот: 4098-1
Достапност: На залиха
410,00 ден.

Количина

Icon Постави прашање во врска со овој продукт

Играјќи Пино Домино со тема Фарма детето учи како да се концентрира, да го задржи своето внимание и да седи на едно место а при тоа истовремено активно да размислува и да ги вежба своите вештини како
▶Внимание
▶Логичко размислување
▶Класификација

Како друштвена игра истата овозможува развој на социјализација низ разговор и игра. Со оваа игра детето може да стекне поголема сигурност и истовремено да научи да губи и да го прифати поразот. Димензии: 18,5х10х5 см

Сировински состав: дрво, боја 


⚠ Препорачана возраст за деца над 3 години

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОДУКТИ