Производител: PINO
Код на продуктот: 4098-3
Достапност: На залиха
490,00 ден.
Free Delivery

Количина

Icon Постави прашање во врска со овој продукт

Играјќи Пино Домино со тема Овошје детето учи како да се концентрира, да го задржи своето внимание и да седи на едно место а при тоа истовремено активно да размислува и да ги вежба своите вештини како
▶Внимание
▶Логичко размислување
▶Класификација

Како друштвена игра истата овозможува развој на социјализација низ разговор и игра. Со оваа игра детето може да стекне поголема сигурност и истовремено да научи да губи и да го прифати поразот. Димензии: 18,5х10х5 см

Сировински состав: дрво, боја 


⚠ Препорачана возраст за деца над 3 години


ПРЕПОРАЧАНИ ПРОДУКТИ