Производител: Top Bright
Код на продуктот: 120155
Достапност: На залиха
3.480,00 ден.
Free Delivery

Количина

Icon Постави прашање во врска со овој продукт

Поинакви и посебни, овие коцки- блокови со животни се спојуваат со помош на пластични спојници и вдлабнатини за вметнување.

Од елементите може да се состават четири животни (крокодил, зебра, лав и жирафа), дрво и разни идеи кои зависат од детската мечта.

На обоените елементи во облик на коцка, се илустрирани буквите на Алфабета што ги чини практични и за учење.
Составено е од 80 елементи, PVC подлога, практична кутија за чување.

Со оваа играчка децата вежбаат фина моторика, ги учат основните бои и се спознаваат со најпознатите диви животни.Препорачана возраст : за деца над 3 години

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОДУКТИ