Производител: PINO
Код на продуктот: 8187
Достапност: На залиха
1.290,00 ден.
Free Delivery

Количина

Icon Постави прашање во врска со овој продукт

Пино Докторски сет е играчка која ја поттикнува детската мечта, креативност, влијае на емоционалниот развој и им помага на најмалите да се ослободат од стравот од одењето на доктор.

Низ оваа игра со улога децата стекнуваат нови знаења за професиите на возрасните, учат нови поими и зборови  и ги развиваат социјалните вештини.

Во металното куферче се наоѓаат :

Стетоскоп, Блокче, Молив, Лента за коса за медицинска сестра, Топломер Лажичка за сируп, Имитација на кутија за лекови, Шприц за инекции, Шпатула и газа.   


Препорачана возраст : за деца над 3 години

НАПОМЕНА : поради ситните делови кои ги содржи не е препорачано користење за деца под 3 години без родителски надзор!


Рок на употреба :  НЕОГРАНИЧЕН

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОДУКТИ