Производител: PINO
Код на продуктот: 8705
Достапност: На залиха
1.320,00 ден.
Free Delivery

Количина

Icon Постави прашање во врска со овој продукт

Pino работилницата-Замок е авторска игра од познатиот писател за деца и млади Урош Петровиќ. Оваа игра е составена од дрвена илустрирана табла наменета за создавање приказни и поставување на дрвените фигури.

Содржи 6 дрвени фигури, илустрирани ликови од бајки- кои се инспирација за создавање на нови јунаци, како и книга за пишување или цртање на бајките кои најмалите ќе ги смислуваат.


Димензии 30х30 х 1,5cm Препорачана возраст за деца над 3 години

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОДУКТИ