Производител: Cubika
Код на продуктот: ку15252
Достапност: На залиха
640,00 ден.
Free Delivery

Количина

Icon Постави прашање во врска со овој продукт

Мини сложувалки илустрирани со најпознатите диносауруси со кои децата се запознаваат со Дино светот.

Сетот содржи 8 сложувалки и секоја сложувалка се состои од два дела.

Сложувалките кај децата поттикнуваат :

- развој на моторните вештини

- координација на движење

- употреба на двете раце истовремено

- креативност и мечта

- вештина на говор и комуникација

- помнење и внимание

 

 

Препорачана возраст за деца над 2 години

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОДУКТИ