Производител: PINO
Код на продуктот: 7395
Достапност: На залиха
230,00 ден.
Free Delivery

Количина

Icon Постави прашање во врска со овој продукт

Децата сакаат да си играат со лавиринтот со топчиња бидејќи уживаат да  го менуваат распоредот на топчињата по нивна лична желба и идеја. Бојата на топчињата дополнително ги мотивира во тоа и му помага на детето да ги научи нивните имиња. Со оваа играчка детето учи: 

распознавање на бои и облици
развој на фина моторика
концентрација и внимание
визyелност на предметите 
учење на односот лево-десно, горе-доле Димензии : 10,5х6,5х12

 Сировински состав : дрво , боја , метал


⚠  Препорачана возраст : за деца над 18 месеци


ПРЕПОРАЧАНИ ПРОДУКТИ